تجربه‌نگاری

«حلقه تجربه» عنوانی بود برای سلسله نشست های داخلی مؤسسه پژوهشی، آموزشی و رسانه‌ای مسیر، که با هدف انتقال تجربه اساتید، نخبگان و فعالان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در یک فضای صمیمانه و غیر رسمی شکل گرفت. خبر برگزاری دو جلسه نخست این برنامه، بازخورد خیلی خوبی از سوی فعالان و علاقمندان عرصه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی داشت. از سوی دیگر، دوستان زیادی درخواست برگزاری چنین جلساتی را به صورت تخصصی در حوزه فعالیت کاری‌شان داشتند و یا علاقمند به دریافت محتوای جلسات برگزار شده بودند. در نتیجه، خلأ فعالیت در حوزه تجربه‌نگاری به وضوح مشاهده شد. بنابراین کارگروه «تجربه نگاری» مؤسسه مسیر شروع به کار کرد و بر اساس الگویی که برای مرحله مقدماتی تجربه‌نگاری در حوزه فرهنگ‌ طراحی شده بود، مجموعه «تجربه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی» با عنوان «حلقه تجربه» برنامه‌ریزی شد.

برنامه بدین صورت بود که پس از مشخص شدن موضوع، یک رصد محتوایی صورت خواهد گرفت. پس از آن، برای ثبت تجربه، سه نفر از فعالان شاخص در حوزه موضوع مورد نظر انتخاب شده و بر اساس مسائل و سؤالات استخراج‌شده از مرحله رصد، مصاحبه‌ها صورت می‌گیرد. در آخرین مرحله نیز، به منظور جمع‌بندی تجربه‌ها، نشست تخصصی با سخنرانی یکی از فعالان شاخص آن حوزه موضوعی برگزار خواهد شد. این سخنرانی و مصاحبه‌ها تبدیل به متن شده و پس از ویرایش، در قالب مجموعه کتاب‌هایی موضوعی، در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. تاکنون سه عنوان کتاب در این کارگروه به مرحله انتشار رسیده است که عناوین این کتب بدین شرح است: تجربه گرافیک انقلاب اسلامی، تجربه مدیریت رسانه انقلاب و تجربه نشر کتاب

این کار دو مخاطب اصلی دارد: یکی، «جوانان تازه‌کار» که تجربه کسانی که چندین سال زودتر از این ایشان وارد فعالیت شده‌اند، بسیار برایشان مفید و کاربردی خواهد بود. دیگری، «مدیران فرهنگی» که باید به نحوی با ابعاد مختلف حوزه فرهنگ و هنر آشنا باشند و هر یک از آن‌ها را به صورت مقدماتی فهم کنند.

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما