فصل تازه‌ای از همکاری‌های بین‌المللی مؤسسه مسیر
هیئتی متشکل از مدیران و فعالان مؤسسات مردم‌نهاد کشور عراق از مؤسسه مسیر بازدید کرده و زمینه‌های آغاز همکاری‌های آتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند...

مدیران و فعالان ۹ مؤسسه مردم‌نهاد عراقی که در حوزه‌های خانواده، سبک‌زندگی، فرهنگ و خدمات اجتماعی مشغول فعالیت بودند، در هفته جاری از مؤسسه مسیر بازدید کردند. این بازدید در راستای آشنایی هیئت عراقی با مؤسسات و مجموعه‌های مردمی پیشرو در ایران بود.

در ابتدای این دیدار، سردار آزاد عمر، نماینده هیئت عراقی ضمن تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در اقلیم کردستان عراق و ارائه گزارشی از خلأها و مشکلات منطقه کردستان به‌واسطه ناامنی و معضلات داخلی، حضور فرهنگی و اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد ایرانی را خواستار شد.

در ادامه‌ی این جلسه، سید احمد موسوی‌صمدی، مدیر مؤسسه مسیر ضمن معرفی مجموعه و تبیین فعالیت‌های صورت گرفته، به بیان تجربه‌های عملیاتی مسیر در حوزه کشور عراق، با تمرکز بر «موکب فرهنگی رسانه‌ای الی الحسین» و «نرم‌افزار آموزش عربی با لهجه عراقی» پرداخت و بحث و تبادل‌نظر با رویکرد تولید محصولات مشترک و برگزاری دوره‌های آموزشی و تربیتی با رویکرد میان‌فرهنگی در کشور عراق شکل گرفت.

در خاتمه این نشست دو طرف با تأکید بر آغاز فعالیت‌های مشترک، پیشنهاد‌هایی به منظور عقد تفاهم‌نامه همکاری‌های آتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی ارائه دادند.

این دیدار، به همت کارگروه بین‌الملل مؤسسه مسیر برگزار گردید. گفتنی است پیش از این، کارگروه بین‌الملل مسیر، اقدام به برگزاری سلسله‌نشست‌هایی با عنوان «دیگران» کرده بود. این سلسله نشست‌ها تلاشی است برای شناخت دقیق‌تر بافت فرهنگی کشورهای مختلف و برنامه‌ریزی برای طراحی فعالیت‌های فرهنگی مؤثر و مخاطب‌محور در عرصه بین‌الملل.

IMG_4639

IMG_4636

IMG_4637

IMG_4638

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما