رونمایی از اولین درسنامه‌ی سواد رسانه‌ای بر مبنای آموزش شبکه‌ای‌
موسسه فرهنگی و آموزشی «هدایت میزان» و موسسه مردم‌نهاد «مسیر رسانه» نخستین درسنامه سواد رسانه‌ای بر مبنای آموزش شبکه‌ای را در جهت افزایش سطح توانمندی مدرسین سواد رسانه‌ای و معلمان مدارس طراحی کردند...

پس از برگزاری دو دوره‌ی تربیت مربی سواد رسانه‌ای و کارگاه‌های متعدد آموزشی، موسسه فرهنگی و آموزشی «هدایت میزان» و موسسه مردم‌نهاد «مسیر رسانه» نخستین درسنامه سواد رسانه‌ای بر مبنای آموزش شبکه‌ای را در جهت افزایش سطح توانمندی مدرسین سواد رسانه‌ای و معلمان مدارس طراحی کردند.

این درسنامه‌ها که برای اولین‌بار، با توجه به ظرفیت‌های قالب‌های نوین آموزشی و با توجه به رویکرد آموزش شبکه‌ای آماده شده است، دارای ضمایم چندرسانه‌ای و پشتیبانی مجازی می‌باشند. در این بسته آموزشی تلاش شده تا از قالب‌های متفاوت اجرا و الگوهای خلاقانه آموزشی همچون یادگیری معکوس و مشارکتی بهره‌گیری شود.

ساختار نوین درسنامه‌های سواد رسانه‌ای شامل: هدف کلی، اهداف جزئی، تبیین اهداف دانشی، اهداف بینشی و اهداف کنشی-مهارتی می‌باشد که در بروشور ضمیمه منتشر شده است. دیگر بخش‌های درسنامه شامل مراحل اجرایی جزءبه‌جزء، فعالیت‌های جانبی و ارائه منابع مطالعاتی و تحقیقاتی مرتبط است.

در هسته علمی تدوین مجموعه مذکور، جناب آقایان سعید مدرسی، سید احمد موسوی صمدی و حسین حق‌پناه مشارکت داشته‌اند. همچنین شبکه‌ای از کارشناسان و مدرسان سواد رسانه‌ای و موضوعات مرتبط نیز با این هسته در تعامل بوده‌اند. از تمامی اساتید، نخبگان و فعالین حوزه سواد رسانه‌ای دعوت می‌شود تا در فضایی علمی و آزاداندیشانه مجموعه‌ی تولید شده را نقد و به غنای علمی آن کمک نمایند.

کارگروه مشترک سواد رسانه‌ای موسسه «مسیر رسانه» و موسسه «هدایت میزان» آمادگی خود را برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای ویژه مدارس و نهادهای آموزشی اعلام می‌دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جزئیات نحوه برگزاری کارگاه‌ها، می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۵۸۱۳۴ و ۰۹۳۷۱۱۲۰۰۳۵ و یا حساب کاربری تلگرام مؤسسه مسیر رسانه  (@abc_media) تماس حاصل فرمایید.

دریافت و مطالعه‌ی درسنامه سواد رسانه‌ای به همه‌ی مربیان و علاقه‌مندان به آموزش سواد رسانه‌ای توصیه می‌شود. برای دریافت نسخه PDF درسنامه بر روی عکس کلیک کنید:

13950431.-Brushur-Darsname-01

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما