ایستگاه پایانی «سفر» سواد رسانه‌ای
مجموعه کارگاه‌های آموزشی تربیت مربی سواد رسانه‌ای که به اختصار «سفر» نامیده می‌شد، عصر دیروز با برگزاری آیین اختتامیه و اعطای گواهی‌نامه آموزشی به پایان رسید...

پس از برگزاری مجموعه کارگاه‌های آموزشی تربیت مربی سواد رسانه‌ای (سطح یک) که با همکاری «موسسه میزان» و «موسسه مسیر رسانه» در طی دو ماه تیر و مرداد برگزار شده بود، آیین اختتامیه کارگا‌ه‌ها، با سخنرانی دکتر حمیدرضا آیت‌اللهی مدیر مجتمع آموزشی میزان و اجرای الگوی کارگاه مطلوب توسط آقایان سعید مدرسی و سید احمد موسوی صمدی به سرانجام رسید.

در ابتدای این مراسم، دانش‌پژوهان ضمن مرور مطالب کارگاه‌های طی شده در قالب گروه‌های آموزشی، در محیطی شبیه‌سازی‌شده اقدام به اجرای تمرین‌های مهارتی نمودند و پس از آن با بررسی نقاط ضعف و قوت اجراهای انجام شده، یک نمونه اجرای الگوی مطلوب را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

مجموعه کارگاه‌های آموزشی تربیت مربی سواد رسانه‌ای (سطح یک) با بهره‌گیری از دو رویکرد دانشی و مهارتی و بر مبنای الگوی یادگیری معکوس طراحی شده و مهم‌ترین سرفصل‌های آموزشی آن عبارتند از: مروری بر سواد رسانه‌ای، نظریه‌های رشد و یادگیری، روش‌های نوین آموزش، تفکر انتقادی، مهارت‌های ارتباطی و ابزارشناسی رسانه‌ای شامل: مفاهیم و کلیات، تبلیغات، بازی‌های رایانه‌ای، رادیـو، خبـرگزاری، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، ماهواره، پویانمایی، فیلم و سینما.

در انتهای مراسم دکتر حمیدرضا آیت‌اللهی، استاد تمام دانشگاه علامه طباطبایی، ضمن تبریک به فراگیران برای اتمام موفق این دوره‌ی آموزشی، بر ضرورت فراگیری و راه‌اندازی نهضت سواد رسانه‌ای در گستره ملی تأکید کردند.

رییس اسبق پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تأکید کرد: امروز حرکت همه‌جانبه برای گسترش سواد رسانه‌ای نمی‌تواند از ساختارهای عریض و طویل دولتی هدایت شود؛ بلکه جوشش‌های مردمی و تکیه بر توان نیروهای جوان و خلاق است که این نهضت را به پیش خواهد برد.

لازم به ذکر است که با توجه به استقبال گسترده مخاطبان از کارگاه‌های تربیت مربی سواد رسانه‌ای و درخواست‌های مکرر مخاطبان، دوره سطح یک مجدداً برگزار خواهد شد که زمان برگزاری از طریق سامانه‌های رسمی «موسسه مسیر رسانه» به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۳۷۱۱۲۰۰۳۵ تماس حاصل فرمایید و یا با شناسه کاربری تلگرام (@abcmedia) مکاتبه نمایید.

IMG_4834

IMG_3130

IMG_4777

IMG_4774

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما