دومین نشست «کافه سواد رسانه‌ای» برگزار شد!
دومین نشست «کافه سواد رسانه‌ای»، پنج‌شنبه نهم دی‌ماه 1395، با حضور جمعی از معلمان و مدرسان سواد رسانه‌ای در مؤسسه مسیر رسانه برگزار گردید...

🔸دومین نشست «کافه سواد رسانه‌ای»، پنج‌شنبه نهم دی‌ماه ۱۳۹۵، با حضور جمعی از معلمان و مدرسان سواد رسانه‌ای در مؤسسه مسیر رسانه برگزار گردید. در ابتدای این برنامه، جناب آقای باطنی، مدیر مدرسه هنر و رسانه آینه به ارائه بحث در مورد الگوی ارزیابی و آزمون در آموزش سواد رسانه‌ای پرداختند.

🔸در ابتدا، نمونه سؤالاتی که توسط مربیان و معلمان مختلف طراحی شده بود در اختیار حاضرین در جلسه قرار گرفته و به بررسی نقاط قوت و ضعف هر یک به صورت کارگاهی پرداخته شد. در ادامه روش‌های نوینی از طراحی سؤالات این درس مورد بررسی قرار گرفت که اهم این موارد عبارتند از:

🔸حذف بارم‌بندی از امتحان سواد رسانه‌ای: نباید فکر دانش‌آموز مشغول نمره و بارم امتحان شود.

🔸با توجه به این‌که اکثر سؤالات این درس تحلیلی می‌باشد، نمی‌توان برای آن کلید در نظر گرفت؛ زیرا در تحلیل مسائل مختلف توسط افراد مختلف، نظرات متفاوتی وجود دارد! پس به تعداد نظرات پاسخ صحیح در اختیار طراح سؤال قرار می‌گیرد.

🔸می‌توان امتحانات را به صورت عملی برگزار کرد: بدین‌گونه که با پخش فیلم و عکس در کلاس، امتحان را برگزار کرد.

🔸کلید سؤالات را در اختیار دانش‌آموز قرار دهیم و در آن به تعریف تمام مفاهیم کلیدی و اصلی بپردازیم. از او بخواهیم که با توجه به کلید به سؤالات مفهومی و تحلیلی پاسخ دهد. برای مثال تعریف متن و زیر متن در اختیار دانش‌آموز قرار می‌گیرد و در برگه سؤال از او می‌خواهیم این مفاهیم را برای ما مشخص کند.

🔸استفاده از روش معکوس: دانش‌آموز باید با دیدن فیلم و عکس به طراحی سؤال برای معلم بپردازد. این روش قدرت تحلیل و تفکر و میزان درک دانش‌آموز از مفاهیم کلاسی را نشان می‌دهد.

🔸در پایان جلسه، نیز حاضرین به بحث و تبادل‌نظر در مورد مباحث مطرح شده و همچنین انتقال تجربیات تدریس خود به یکدیگر پرداختند. این نشست ویژه مربیان و مدرسان سواد رسانه‌ای بوده و حضور در آن رایگان می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در نشست‌های آتی، با شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۵۸۱۳۴ و ۰۹۳۷۱۱۲۰۰۳۵ تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما