خبر
کتاب «فرهنگ از نزدیک» آماده چاپ شد
🔻 نخستین جلد از مجموعه «روایت تجربه‌های ناب فرهنگی از منظر مسأله‌شناسی» از سوی موسسه مسیر آماده چاپ شد

🔹کتاب «فرهنگ از نزدیک»، نخستین جلد از مجموعه «روایت تجربه‌های ناب فرهنگی از منظر مسأله‌شناسی» از سوی موسسه مسیر آماده چاپ شد. این کتاب که سومین محصول از پژوهش جامع «مسأله‌شناسی تجربه‌های موفق فرهنگی» است، به مرور و تحلیل ۴ تجربه در حوزه کتاب، سینما، آموزش و تشکیلات می‌پردازد.

🔸طرح «مسأله‌شناسی تجربه‌های موفق فرهنگی» از سوی موسسه پژوهشی آموزشی و رسانه‌ای مسیر و با حمایت معاونت راهبردی بنیاد خاتم الاوصیاء، از بهار ۱۳۹۵، با هدف تبیین تجربه‌های موفق از منظر مسأله‌شناسی و ارائه الگوی موفق مسأله‌شناسی بر اساس تجربه‌های مورد مطالعه آغاز شد.

🔹در گام اول این طرح، رصد جامعی در بیانات و اخبار مرتبط با رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و تجربه‌های موفق فرهنگی از دیدگاه ایشان احصا و فهرست این تجربه‌ها، در قالب یک داده‌نما منتشر شد. برای تکمیل فهرست تجربه‌ها، در گام دوم، مصاحبه با نخبگان و مدیران فرهنگی آغاز شد. پس از اتمام مصاحبه‌ها و اشباع نظری، این تجربه‌ها در چهار قالب «محصولات»، «رویدادها»، «نهادها» و «شخصیت‌ها» دسته‌بندی و شاخص‌های موفقیت هر یک نیز گردآوری شد.

🔸در ادامه، از این فهرست و بر اساس شاخص‌های احصاشده و همچنین فهرست تجربه‌های موفق از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، طی فرایندی کارشناسانه، ۲۵ عنوان از تجربه‌ها برای گام سوم پژوهش که «تجربه‌نگاری مبتنی‌بر مسأله‌شناسی» است، گزینش شد. این ۲۵ تجربه به مرحله مصاحبه‌های تخصصی رسید و پس از پیاده‌سازی و ویرایش فنی و محتوایی، بر اساس نیاز پژوهشی، نکات مورد نیاز در ۷ دسته: «مسأله»، «تجربه عمومی»، «کارناتمام»، «تجربه حرفه‌ای»، «آسیب‌شناسی»، «راهکار» و «ایده» استخراج شد که برای سهولت استفاده این موارد در حاشیه کتاب درج گردیده است.

🔹در کتاب اول و بنابر پیشرفت پژوهش، ۴ تجربه از سه بخش محصولات، رویدادها و تشکل‌ها برای استفاده علاقه‌مندان منتشر شده است. در پشت جلد این کتاب، هدف از این پژوهش به صورت خلاصه این‌طور معرفی شده است:

🔸«ایده ما این بود که «تجربه‌های موفق» از این باب موفق بوده‌اند که توانسته‌اند نیازها و مسائل دقیقی را تشخیص دهند و برای رفع آن‌ها اقدام کنند. اگر ما بتوانیم در مواجهه نزدیک با این تجربه‌ها، مسائلی به دغدغه صاحبان تجربه‌ها بوده است را کشف کنیم و از کنار هم قرار دادن آن‌ها به الگویی برای «مسأله‌شناسی» برسیم، گام بزرگی در بهبود فعالیت‌های فرهنگی و رفع کارشناسانه خلأهای حوزه فرهنگ برداشته‌ایم. این کتاب تلاش اولیه‌ای برای رسیدن به هدف بوده است.»

🔴🔴 افرادی که تمایل دارند برای تولید محصولات آینده این مجموعه همکاری و ایده‌پردازی کنند، با حساب تلگرامی موسسه مسیر به نشانی زیر تماس حاصل کنند:

📎 @Massiradmin

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما