«دیگران» ۵؛ این بار، نیوزلند
میهمان پنجمین نشست «دیگران»، سرکارخانم دکتر سیده زهرا امامزاده، از دانش آموختگان دانشگاه تهران بودند که دوره دکتری خود را در رشته رسانه و ارتباطات در دانشگاه کنتربری کشور نیوزلند سپری می کنند. این نشست صمیمی در روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور مخاطبین گرامی در موسسه مسیر برگزار گردید.

میهمان پنجمین نشست «دیگران»، سرکارخانم دکتر سیده زهرا امامزاده، از دانش آموختگان دانشگاه تهران بودند که دوره دکتری خود را در رشته رسانه و ارتباطات در دانشگاه کنتربری کشور نیوزلند سپری می کنند. این نشست صمیمی در روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور مخاطبین گرامی در موسسه مسیر برگزار گردید.

در این نشست پیرامون حکومت، امنیت، طبیعت، سیستم آموزشی، رفاه، حقوق کودکان، دانشگاه‌های نیوزلند و موارد دیگر بحث و گفتگو شد.

خانم امامزاده با بیان اینکه نیوزلند به لحاظ طببیعت از زیباترین کشورهای جهان به شمار می‌آید و همیشه جزو پنج کشور اول بوده اضافه کرد: منابع این کشور را در رده سوم زیبایی قرار می‌دهند و طبیعت دست نخورده و بکر این کشور بسیار دیدنی است. او یادآورد شد: به نیوزلند God zone به معنای کشورِ خدا هم گفته می‌شود و همچنین از آنجایی که شدت احتمال وقوع زلزله در این کشور بالاست به نیوزلند shaky land به معنای سرزمین لرزان نیز گفته می‌شود.

 

وی ادامه داد: نیوزلند جزو کشورهای مشترک المنافع است و به سیستم انگلیسی اداره می‌شود. همچنین نخست وزیر و پارلمان دارد که اعضای پارلمان را مردم انتخاب می‌کنند. او امنیت نیوزلند را نیز در سطح بسیار بالایی ارزیابی کرد.

خانم امامزاده با بیان اینکه نیوزلند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی را در دنیا دارد، افزود: آمارها نشان می‌دهد که این کشور از لحاظ آزادی های فردی و سرمایه گذاری نیز همیشه جزو کشورهای اول دنیا است و از حیث فساد مالی و اداری کمترین آمار را در دنیا دارد.

 

او همچنین با اشاره به اهتمام ویژه ای که نسبت به امر «احترام» در ارتباط میان انسان‌ها در این کشور وجود دارد، اضافه کرد: احترام به فرهنگ و عقاید دیگران جزو مواردی است که به شدت محسوس است و در دانشگاه و مدرسه دخترم و در روابط مربیان با دانش آموزان نیز به فراخور مناسبت‌های مذهبی و مسائل مختلف نیز مشهود بوده است.

وی با بیان اینکه اولویت اول کشور نیوزلند، کودکان و نوجوانان است، یادآور شد که خدمات بهداشتی و درمانی برای کودکان در این کشور رایگان است.

«دیگران» سلسله نشست هایی است که به همت کارگروه بین‌الملل مؤسسه مسیر، در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ضرورت آشنایی با دیگر کشورها، به ویژه از منظر فرهنگی برگزار می‌شود.

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما