تفنن و سرگرمی، شاکله اصلی سینمای غرب
روز شنبه هفته گذشته (۲۹ اردیبهشت‌) پنجمین و آخرین نشست از سطح سوم دوره مطالعاتی حیات اندیشه با حضور جناب آقای موسوی صمدی برگزار شد

🔹در این نشست که با حضور مخاطبین گرامی همراه بود، آقای موسوی صمدی به تشریح مقاله «فرزندان انقلاب در برابر عرصه‌های تجربه نشده سینما» پرداخت.

🔸وی با اشاره به نگاه خطی و نقطه‌ای در حوزه فرهنگ افزود: ما باید از تجربه تاریخی و نگاه خطی بهره‌مند شویم. ما به نگاه خطی نیازمندیم و باید از انباشت تجربه‌ها استفاده کنیم؛ چرا که تفاوت افراد در ایده، پردازش موضوع، اجرا، عمل و … است.

🔹مدیر موسسه مسیر ادامه داد: در حوزه فرهنگ، ما قائل به نگاه خطی در مقابل نگاه نقطه‌ای هستیم. چرا که قطعا نگاه نقطه‌ای جواب نمی‌دهد. مثلا ایرانی‌ها را نمی‌توان از دوره پهلوی جدا کرد! ایرانی‌ها از لحاظ خاستگاه فرهنگی عقبه‌ای دارند، چه خوب چه بد! این‌ مردم وابسته به عقبه‌شان هستند، گرچه با ظهور انقلاب اسلامی یک تغییرات جدی و اساسی در برخی مؤلفه های اصلی پیش آمده است.

🔸آقای موسوی صمدی با بیان اهمیت سیر و ادوار تاریخی، افزود: اگر بخواهیم در نگاه تغییر و  تحول فرهنگی ورود داشته باشیم باید سیر و ادوار مختلف تاریخی را بشناسیم. این موضوع دقیقا مثل حوزه تربیت است و تربیت نیز چیزی جز توالی و امتداد رفتارهای پدر و مادر در فرزند نیست! در بحث تحول فرهنگی نیز، نمی‌توان بنیان‌های فرهنگی یک مملکت را نادیده گرفت و گفت می‌خواهیم از صفر شروع کنیم.

🔹وی در پایان با بیان عوامل جذابیت در سینما، یادآور شد: هر فیلمی برای اینکه در معیارهای فیلم‌های هالیوودی موفق و جذاب محسوب شود باید چند مولفه داشته باشد: خشونت، پورن، طنز و … . در یک نگاه کلی، شاکله سینمای غرب بر مبنای تفنن و سرگرمی است اما سینمای ما به دنبال تحول است.

 

 

  • دانلود فایل صوتی جلسه از طریق لینک زیر امکان پذیر می باشد:

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما