فضای مجازی اصلا وجود ندارد
روز چهارشنبه هفته جاری (۷ آذر) اولین نشست از حلقه میم با حضور جناب آقای سیداحمد موسوی صمدی برگزار شد

🔹در این نشست که با حضور مخاطبین گرامی همراه بود، آقای موسوی صمدی به تشریح مقالات «در #اینترنت هرچه بهم نزدیکتر می‌شویم، بیشتر از هم متنفر می‌شویم» از نیکلاس کار و «اینستاگرام آن بخشِ خودشیفتۀ شخصیتتان را دوست دارد» از کارمن فیش‌ویک پرداخت.

🔸وی با بیان ایده اصلی مقاله نخست بیان کرد: در واقع این فضا با خود یک خودنمایی و خوداظهاری دارد و این #خودنمایی اشکالاتی را به همراه می‌آورد که ما از آن سر در نمی‌آوریم.

🔹مدیر موسسه مسیر پیرامون مفهوم «#زندگی_اسلایسی» اظهار کرد: ما در این سبک زندگی، آن قسمت‌هایی از زندگی را که دوست داریم دیگران ببینند، نمایش می‌دهیم. حال ممکن است حقیقتا واقع شده باشد یا ما آن‌ها را واقع‌نمایی کنیم.

🔸آقای موسوی صمدی با اشاره به مفهوم «زندگی ذره بینی و میکروسکوپی» که زاده #رسانه‌های_جدید است، بیان داشت: وقتی درجه این میکروسکوپ زیاد ‌شود و وضوح آن بالاتر رود، جزئیات بیشتری را مشاهده می‌کنیم و این جزئیات دقتی را به همراه می‌آورد که زیان بار است. ما گاهی نباید از برخی جزئیات خبر داشته باشیم. از این امر در ادبیات دینی با عنوان #تغافل یاد می‌شود. این دقت باعث می‌شود که خطاهای بیشتری بروز پیدا کند.

🔹وی در تکمیل نظر یکی از حضار ادامه داد: هیچ فضای مجازی‌ای وجود ندارد، بلکه دو فضای حقیقی وجود دارد؛ همانند کره مریخ در کنار کره زمین. جعل واژه فضای مجازی برای این مفهوم دقیق نبوده است و به همین دلیل معنا به درستی منتقل نمی‌شود. فضای مجازی وجود ندارد و اسم این فضا، #فضای_سایبری است.

🔸 او در پایان ضمن توضیحاتی پیرامون مقاله دوم به ذکر این نکته اشاره کرد: قالب #اینستاگرام براساس نیازهای مخاطبان است و مجموعه‌ای از این نیازها اعم از خودشکوفایی، امنیت و دیده شدن را برطرف می‌کند. این نرم افزار هیچ گاه امکانی را فراهم نخواهد کرد که برای کاربران ناخوشایند باشد.

 

 

 

 

 

 

دانلود صوت نشست اول حلقه میم ۱ از طریق لینک زیر امکان پذیر می‌باشد:
دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما