کافه نخلستان میزبان پنجمین سالگرد تأسیس مؤسسه مسیر
روز سه‌شنبه هفته جاری (۲۵ دی‌ماه) اعضاء مؤسسه پژوهشی، آموزشی و رسانه‌ای مسیر پنجمین سالگرد تأسیس این مؤسسه را جشن گرفتند.

🔸 روز سه‌شنبه هفته جاری (۲۵ دی‌ماه) اعضاء مؤسسه پژوهشی، آموزشی و رسانه‌ای مسیر به مناسبت پنجمین سالگرد تأسیس این مؤسسه در کافه نخلستان گردهم آمدند و این اتفاق مبارک را جشن گرفتند.

🔹در این مراسم جناب آقای موسوی صمدی، مدیر مؤسسه مسیر و حجت‌ الاسلام و المسلمین زائری به سخنرانی پرداختند.

🔸 آقای موسوی صمدی در ابتدای جلسه با ذکر فعالیت‌های یکسال اخیر مؤسسه و تشکر از زحمات اعضاء بیان کرد: یک اتفاق فرخنده که امسال برای ما رخ داد و خرسندم که اینجا آن را اعلام کنم، تأسیس دفاتر استانی مسیر است که از مجموعه‌های اقماری مؤسسه به حساب می‌آیند. دفتر اول در استان اصفهان که با نام مؤسسه #هاتف کار خود را آغاز کرده و رویکردی آموزش محور دارد و به سمت تولیدات رسانه‌ای نیز حرکت می‌کند. دفتر دوم، مجموعه #صراط است که با تلاش برخی دوستان در استان لرستان راه اندازی شده است.

🔹 در ادامه مراسم، حجت الاسلام و المسلمین زائری به سخنرانی پرداخت. ایشان در ابتدای صحبت خاطر نشان کرد: هویت دینی ما مثل هویت خانوادگی‌مان از نسبت‌های‌مان مشخص می‌شود. این که پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند من و علی پدران این امت هستیم از همین جنبه است که رابطه معرفتی ما را با ایشان مشخص می‌کند. اگر ما نسبت‌مان با پیامبر اکرم و امیرالمومنین به عنوان پدر تعریف شد، خیلی موارد در هویت ما تغییر خواهد کرد. در هویت دینی نسبت ما با امیرالمومنین باید مشخص شود. من چقدر محبت و عاطفه‌ام شبیه حضرت زهراست؟

🔸 وی با توجه به این پرسش که «برنامه آموزشی دین در نهایت قرار است چه انسانی بسازد و از کجا باید فهمید که دین‌دار حقیقی هستیم» ادامه داد: از کجا می‌توان فهمید که دین‌داری‌مان درست است یا غلط؟ پاسخش در یک کلمه خلاصه می‌شود؛ اگر توانستی به عالَم محبت کنی، آن وقت دین‌داری‌ات درست است. اگر دلت نرم شد و ترحم پیدا کردی آن وقت دینت کامل است.

🔹 او در پایان اظهار داشت: هویت دینی ما در نسبت مادری‌مان با خدیجه کبری و فاطمه زهرا (س) عاطفه و محبت است. برای به دست آوردن این محبت باید تمرین کرد. آن چیزی که در تمرین محبت مهم است، این است که تلاش کنی کسانی را که شبیه تو نیستند دوست داشته باشی و این از آن جهت ارزش دارد که انسان طبیعتا افرادی را که برایش منفعت دارند، دوست دارد.

🔸 در ادامه مراسم ضمن صرف کیک و شام و گرفتن عکس یادگاری، هر یک از حضار یادبود پنج سالگی موسسه را امضا کردند.

🔻 گفتنی است مؤسسه مسیر از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را به‌صورت غیررسمی آغاز کرد و از سال ۱۳۹۲ به عنوان یک مؤسسه مستقل شروع به فعالیت کرد و تاکنون طرح‌ها و محصولات زیادی را در حوزه فرهنگ و رسانه تولید و منتشر نموده است.

 

🌎 massir.ir
🆔 @massir_ir
🆔 @massiradmin

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما