اکثر سلبریتی‌ها خالصانه کار خیر نمی‌کنند
پنج‌شنبه گذشته (۱۱ بهمن‌ماه) چهارمین نشست از #حلقه_میم ۲ با حضور دکتر احسان شاه قاسمی برگزار شد.

🔹 در این نشست که با حضور مخاطبین گرامی همراه بود، دکتر شاه قاسمی به تشریح بخشی از کتاب «فعالیت‌های انساندوستانه سلبریتی‌ها: انسان دوست یا ایدئولوگ؟» و چند مقاله دیگر پرداخت.

🔸 وی در ابتدای جلسه بیان کرد: سلبریتی‌ها در خدمت سرمایه‌داری هستند و کارهای خیری هم که انجام می‌دهند از این جهت است. اگر هم واقعا خالصانه این کار را می‌کنند خودشان هم سود می‌برند و باعث می‌شود مخاطب و فروش محصولشان بیشتر شود.

🔹دکتر شاه‌قاسمی ادامه داد: با این وجود وقتی شما این نکته را می‌گویید و علیه سلبریتی‌ها صحبت می‌کنید مردم نسبت به شما موضع می‌گیرند و شما متهم می‌شوید به آن که علیه افراد خوب فعالیت می‌کنید.

🔸 او افزود: همه پژوهش‌ها بدون استثناء نشان داده‌اند که اینگونه کارهای خیر بر ما اثر دارند و مردم به آن‌ها کمک می‌کنند. شاید بگوییم که انجام این کارها توسط سلبریتی ممکن است خالصانه و واقعی باشد ولی نمی‌توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که چنین کارهایی باعث افزایش شهرت و ثروت سلبریتی‌ها خواهد شد.

🔹 وی خاطرنشان کرد: سؤال اینجاست که ما چرا به سلبریتی‌ها اعتماد می‌کنیم و به آن‌ها برای کارهای خیر کمک می‌کنیم؟ این فقط بحث کشور ما نیست، بلکه در همه دنیا صورت می‌گیرد. دلیلش این است که ما با این کار از عذاب وجدان راحت می‌شویم. اصلاً مهم نیست که این کمک به مقصد می‌رسد و سلبریتی آن را در همان جهت خرج می‌کند یا نه، مهم این است که خاطرمان راحت می‌شود که کمک کرده‌ایم و این برای ما حکم مسکّن را دارد.

🔸 در ادامه دکتر شاه‌قاسمی به واکاوی برخی موارد و مصادیق از این اتفاقات پرداخت و گفت: متاسفانه در زلزله کرمانشاه شاهد چنین اتفاقاتی بودیم و گفته شد عده‌ای پول‌های جمع شده را به مناطق زلزله‌زده نیاوردند.

🌎 massir.ir
🆔 @massir_resane
🆔 @massiradmin

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما