آیین رونمایی از کتاب «راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال»
محتوای مناسب برای نسل کم حوصله امروز باید کپسولی و مختصر و در عین حال مفید باشد

🔸 روز یکشنبه هفته جاری (۹ تیرماه) آئین رونمایی از کتاب «راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال»، از سوی مؤسسه #مسیر_رسانه با همکاری کانون مربیان سواد رسانه‌ای و باشگاه هنرپژوهان جوان برگزار شد.

🔹 در این نشست دکتر سعید مدرسی، دکترای علوم تربیتی و مدرس سواد رسانه‌ای، دکتر محمدصادق نصراللهی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع)، و دکتر معصومه نصیری، قائم مقام انجمن سواد رسانه‌ای ایران، به عنوان مهمان حضور داشتند.

🔸در ابتدای جلسه دکتر سعید مدرسی، خاطرنشان کرد: در چندسال اخیر کتاب‌های خوب اما معدودی با مخاطب والدین در حوزه رسانه‌ها و فضای مجازی نگاشته شده است و شکر خدا گفتمان خوبی در حال شکل‌گیری است.
وی ادامه داد: نسل جدید حوصله مطالعه متن عمیق و بلند را ندارد و تقریبا دیجیتال‌خوان شده‌اند و این کتاب نیز یکی از ویژگی‌هایش تجویز تک گزاره‌هایی است که در نوع خود دارای نکات مثبت و البته منفی است. ویژگی شاخص دیگر این کتاب استفاده از چندرسانه‌ای و کدهایی است که استفاده از کلیپ‌های مرتبط و مناسب هر بخش را برای مخاطب فراهم می‌کند.

🔹در ادامه دکتر محمدصادق نصراللهی افزود: این کتاب از ویژگی‌های قابل توجهی همچون پرداختن به موضوع مهم و موردنیاز جامعه یعنی #تربیت_فرزند در عصر رسانه و فضای مجازی، استفاده از قابلیت چندرسانه‌ای، ذکر پرسش و پاسخ‌های مورد نیاز مخاطبین و …برخوردار است.
وی با بیان اینکه نباید بین سواد رسانه‌ای فرزند و سواد رسانه‌ای خانواده خلط صورت بگیرد، افزود: پدرومادر الگوی فرزندان هستند و می‌بایست رفتارهای رسانه‌ای خود را در خانواده #کنترل و مراقبت کنند؛ چرا که فرزندان از آن‌ها یاد می‌گیرند و تکرار می‌کنند.

🔸سپس دکتر معصومه نصیری ادامه داد: کتاب حاضر، با توجه به نیاز خانواده مبنی بر یافتن پاسخ سوالات خود در این حوزه و البته سادگی ادبیات و تعابیر بکار رفته در آن می‌تواند تا حد قابل توجهی این مهم را برطرف کند و مخاطب با آن ارتباط برقرار کند. وی افزود: هیچ کتابی کامل نیست و نمی‌تواند همه خلأها را در حوزه خود پوشش دهد و این کتاب نیز از این امر مستثنا نیست.

🔹وی خاطرنشان کرد: تأکید بر مهارت‌های پدرومادری در این عرصه و نقش آن‌ها در #ذائقه‌سازی رسانه‌ای برای کودکان و مباحث تربیتی می‌تواند تکمیل کننده کتاب باشد و غنای آن را دوچندان کند.

🔹در پایان، جناب آقای علی‌محمد رجبی -مؤلف کتاب- بیان داشت: یک اثر و یک کتاب براساس دغدغه های مؤلف آن شکل می‌گیرد و تولید می‌گردد. بر مبنای تجربه شخصی بنده که ارتباط و تعاملم با مخاطبین از طریق فضای مجازی و یا کارگاه‌های حضوری بوده، دریافتم که مخاطب فعلی ما به دنبال محتوای کوتاه و مختصر و مفید است. همچنین از آنجایی که بخشی از جامعه ما اصلا کتاب نمی خوانند و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی کسب اطلاعات و دانش می‌کنند، بنابراین محتوای مناسب برای نسل کم‌حوصله امروز باید کپسولی و کوتاه باشد و به راحتی به مخاطب منتقل گردد.

🔸وی ادامه داد: مبنای اصلی این کتاب تولیدات پیشین و مرتبط با موضوع و مخاطب بوده است که احساس نیاز کردم همه این‌ها می‌تواند و می‌بایست تحت عنوان یک مجموعه با این موضوع در اختیار مخاطب قرار بگیرد.

🔹در پایان مراسم، علی‌محمد رجبی، مؤلف اثر «راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال»، با دیگر مهمانان حاضر در مراسم عکس یادگاری گرفت. همچنین امضای کتاب برخی از مهمان‌ها توسط نویسنده از حاشیه‌های این مراسم بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما