خانواده، اصلی‌ترین عنصر تربیتی سواد رسانه‌ای
پنج‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه دومین نشست حلقه میم ۳ با حضور دکتر سعید مدرسی برگزار شد

در این نشست که با حضور مخاطبین همراه بود، دکتر مدرسی به تشریح مبحث #اهمیت_خانواده در تربیت فرزندان و ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای در الگوی جهانی پرداخت.

ایشان در ابتدا تفاوت‌های عمده IQ و EQ و DQ را بیان کرد و خاطرنشان کرد که DQ برخلاف موارد دیگر صرفا #آموزشی بوده و از کارکرد تربیتی آن در حوزه رسانه استفاده می‌شود.

آقای مدرسی با یادآوری مهارت‌های لازم برای والدین در ارتباط با هرنوع اثرگذاری بر فرزندان افزود: مهم‌ترین و ضروری‌ترین شروط برای آموزش مهارت‌ها به فرزندان، برقراری ارتباط عاطفی در خانواده و ایجاد یک فضای منطقی و قانونمدارانه ولی منعطف در خانواده است که فرزند را به سیستم دفاعی مجهز می‌کند.

وی با بیان اینکه #مشورت گرفتن یکی از مهارت‌های لازم و ضروری است که می‌بایست در سنین نوجوانی به فرزندان آموزش داد، ادامه داد: این مهارت می‌بایست در بین اعضای خانواده مشهود و امر رایجی باشد.

این مدرس سواد رسانه‌ای با طرح مفهوم #تربیت_الگویی افزود: در این نوع تربیت هر مسئله‌ای را که به فرزندان یادآوری می‌کنیم خودمان باید قبل‌تر به آن عمل کرده باشیم.

دکتر مدرسی با بررسی مدل DQ در دنیا عنوان کرد: در زندگی می‌بایست یکسری مهارت‌ها را در شش سال اول به فرزندان آموزش داد و این آموزش سپر دفاعی در مقابل همه رخدادهای دنیاست! طبق نظریه DQ اولین کار والدین تهیه و تدوین یک #رژیم_مصرف برای فرزندان در همه زمینه‌ها است.

وی در پایان نشست تأکید کرد: DQ این آموزش را به فرزندان می‌دهد که رسانه و فضای سایبری یک دنیای #بدون_مرز است و فرزندان باید با واکسینه شدن در خانواده، مهارت دفاعی را در این حوزه آموزش ببینند.

 

 

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما