هوش دیجیتال، عامل مؤثر در کاهش و افزایش IQ و EQ
پنج‌شنبه ۷ آذرماه سومین و آخرین نشست حلقه میم ۳ با حضور آقایان سعید مدرسی و حسین حق‌پناه برگزار شد.

🔸در ابتدای جلسه دکتر مدرسی با یادآوری مباحث جلسه قبل پیرامون هوش دیجیتالی کودکان و نوجوانان، بیان داشت: در هفت سال اول زندگی، کودک باید به گونه‌ای در خانواده تربیت شود که بداند هرآنچه استفاده می‌کند می‌بایست برای آن دلیل زمانی‌ و مکانی داشته باشد تا اینکه وقتی وارد مدرسه می‌شود بتواند به نحوی درست از این هوش بهره کامل را ببرد.

🔹وی علت برخی از افسردگی‌های نوجوانان در سنین مدرسه را استفاده نادرست از هوش دیجیتالی دانست؛ چرا که رسانه او را بطور کامل #اقناع نمی‌کند در حالی که نوجوان بشدت به آن وابسته شده است.

🔸دکتر مدرسی با بیان اهمیت و تأثیر برقراری ارتباط چشمی و زبان بدن در ارتباط‌گیری، ادامه داد: در فضای سایبری این ارتباط شکل نمی‌گیرد و هوش دیجیتال دچار نقصان می‌شود و با کاهش IQ و EQ، #هوش_دیجیتال نیز کاهش می‌یابد.

🔹در ادامه، جناب آقای حق‌پناه ضمن معرفی سایت common sense افزود: هوش دیجیتال جهانی در این سایت رده‌بندی سنی، محاسن و معایب فیلم‌ها و انیمیشن‌های مربوط به حوزه کودک و نوجوان را مورد بررسی قرار می‌دهد که الگوی این تجربه جهانی تفاوت عمده و مهمی با دیدگاه تربیت اسلامی ما دارد. درحوزه تربیت اسلامی صرفا به این نکته توجه می‌شود که محتوای دریافتی توسط کودکان و نوجوانان علاوه بر مناسب بودن، به چه میزان لازم است!

🔸دکتر مدرسی در انتهای نشست خاطرنشان کرد: صحیح طی کردن مسیر #تربیت با اقتدار تربیتی، شناسایی علائق و کارکردهای فرزندان در حوزه هوش دیجیتالی و با همراهی والدین و هدایتگری آن‌ها بعنوان الگوی مناسبی در این حوزه محقق می‌شود.

 

 

 

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما