همزمان با ایام ولادت سید شهیدان اهل قلم
نشست نقد و بررسی کتاب «زندگی زیباست»
همزمان با ایام ولادت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی، نشست نقد و بررسی کتاب «زندگی زیباست» توسط مؤسسه مسیر و با همکاری خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد

همزمان با سالروز تولد سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی، نشست نقد و بررسی کتاب «زندگی زیباست» توسط مؤسسه مسیر و با همکاری خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد. این نشست با حضور نویسنده کتاب، سید عباس سیدابراهیمی، یاسر عسگری، محمدحسین قدمی، علیرضا قزوه، سیداحمد موسوی و جمعی از اهالی فرهنگ و کتاب یکشنبه ۲۲ شهریورماه، از ساعت ۱۵، در محل خبرگزاری فارس به نشانی تهران، میدان فردوسی، به سمت پل کالج، بن‌بست شاهرود، پلاک ۱، برگزار خواهد شد.

سید عباس سیدابراهیمی، در این کتاب که یکی از کتب جامع پیرامون زندگی سید مرتضی آوینی است، با روایتی داستانی، اما مستند و با استفاده از خاطرات و گفت‌وگوهای افرادی که با این اندیشمند و هنرمند برجسته انقلاب اسلامی مرتبط بوده‌اند، زوایای مختلف زندگی او را به رشته تحریر درآورده است.

چاپ دوم کتاب «زندگی زیباست» به‌تازگی، در ۳۶۶ صفحه، قطع رقعی، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۳۰۰۰ تومان توسط نشر معارف و با حمایت موسسه مسیر در اختیار اهالی فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

در بخشی از مقدمه نویسنده می‌خواهیم: «جُدا از خاطراتِ دورِ کودکی و فیلم‌های روایت فتحی که شب جمعه‌ها همه را میخ‏کوبِ تلویزیون می‌کرد و ازشان اشک می‌گرفت، جدا از چهره گیرای مرتضی آوینی که از نوجوانی ما را شیفته خود کرده، جدا از آینه جادوی او که فتح بابِ همه ما بوده است در ورود به هنر انقلابی، جدا از موسیقیِ سحرآمیز روایت فتح که با تمام سادگی‌اش دل انسان را می‌لرزاند، آنچه به طور مشخص به این کتاب مربوط می‌شود را اسفند ۱۳۹۰ شروع کردم.

اولش قرار بود که یک تحقیق کوتاه و جمع و جور باشد در مورد شخصیت فکری و فرهنگیِ مرتضی آوینی. دنبال کتابی بودم که در آن، کسی مبتنی بر یک تحقیق جامع همه زندگیِ آوینی را روی دایره ریخته باشد، اما نبود. بعدها فهمیدم که برای خیلی شخصیت‌های مهمِ دیگر هم این اتفاق نیفتاده است. غصه‌ام شد. به سرم زد که این کار را انجام دهم.

اولش به هر کسی که می‌گفتم می‌خواهم چنین کاری را انجام دهم جدی نمی‌گرفت. حتی بعضی‌ها تا همین آخرش هم جدی نگرفتند. بماند. تحقیقاتم حدود یک سالی طول کشید. خیلی سخت بود، چون تقریباً از صفر شروع کرده بودم و کم‌کم باید همه آن‌هایی را که به مرتضی ربطی داشتند پیدا می‌کردم. نکته‌ای که کار را سخت‌تر می‌کرد آن بود که عده‌ای از نزدیکان آوینی حتی حاضر نبودند اندک صحبتی از او بکنند. نه تنها با من، که در این بیست سالِ بعد از شهادت مرتضی تقریباً با هیچ‌کس. هیچ‌کس یعنی آن کسی که بعداً بخواهد نتایجِ گفتگویش را جوری منتشر کند.

همسر مرتضی، دخترانش، پسرش، برادرانش، خواهرش، پدرش، شوهر خواهرش که دوست نزدیکش هم بوده، پسردایی و دختردایی‌اش، بعضی از همکاران نزدیکش و…. و این کار را بسیار سخت می‌کرد. اما خیلی‌ها هم بودند که یا قبلاً صحبت‌هایشان منتشر شده بود و یا فرصت گفت‌وگو را در اختیار من گذاشتند…»

13940619. Poster Naghd Ketab Avini

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما