مصاحبه | چشم‌انداز جبهه فرهنگی از نگاه مسیر
هفته‌نامه پنجره، در جدیدترین شماره خود، در مطلبی با عنوان «چشم‌انداز جبهه فرهنگی؛ همگام با فعالين جبهه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي» گفتگویی کوتاه داشت با سید احمد موسوی صمدی، مدیر مؤسسه مسیر

اشاره: هفته‌نامه پنجره، در جدیدترین شماره خود (۲۶۳)، در مطلبی با عنوان «چشم‌انداز جبهه فرهنگی؛ همگام با فعالين جبهه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي» گفتگویی کوتاه داشت با چهار چهره جبهه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی که یکی از آن‌ها سید احمد موسوی صمدی، مدیر مؤسسه مسیر بود. در ادامه می‌توانید متن این گفتگو را به نقل از پایگاه اینترنتی هفته‌نامه پنجره مطالعه کنید:

در يک گفت‎وگوي کوتاه پاي صحبت‎‎هاي فعالان حوزه فرهنگ و هنر نشستيم و از حال و هواي فعاليت‌هايشان در سال ۹۵ و نظراتشان درباره رخداد‎هاي فرهنگي پرس‌وجو کرديم:

۱- تازه‎ترين برنامه‎‎هاي شما در سال ۹۵ چيست و در چه مرحله‎اي از توليد و ارائه قرار گرفته است؟

موسسه مسير از نظر موضوعي درباره افزايش سواد رسانه‎اي در قالب‎‎هاي مختلفي هم‎چون کارگاه‎‎هاي آموزشي، سير مطالعاتي و محصولات توليدي به فعاليت مي‎پردازد. تارنماي مسير به آدرس massir.ir در واقع بازوي رسانه‎اي اين موسسه است. يکي از مهم‎ترين توليدات ما کتاب «۱۵۰ هشتگ سواد رسانه‎اي» بوده که با استقبال فوق‌العاده مردم روبه‎رو شده است. اين کتاب حاصل تلاش‎‎هاي دکتر سيدبشير حسيني و همکاري حسين حق‌پناه بوده که با توجه به خلأ سواد رسانه‎اي در جامعه، اين کتاب به‎صورت ژورنال و به‌منظور استفاده عموم خانواده‎ها به نگارش درآمده است.

۲- چه محصولات فرهنگي‌اي را اخیراً ديده‌ايد و به خوانندگان پيشنهاد مي‎کنيد؟

تماشاي فيلم «ايستاده در غبار» اثر محمدحسين مهدويان و مطالعه کتاب «زندگي زيباست» به دلیل نگاه متفاوت نسبت به زندگي شهيد آوینی، که به قلم سيدعباس سيدابراهيمي نگارش شده و توسط موسسه مسير به خوانندگان ارائه مي‎شود.

۳- عملکرد رسانه ملي را در حوزه فرهنگ و هنر چگونه ارزيابي مي‎کنيد؟

چرخش و گرايش مديران و اساتيد رسانه ملي به حوزه موسيقي، به‎طور هم‎زمان تهديد و فرصتي براي اين رسانه خواهد بود. شايسته است تا مديران رسانه ملي تفکر و برنامه‎ريزي دقيق‌تري را در حوزه موسيقي مد نظر داشته باشند.

۴- با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره توسعه مجموعه‎‎هاي خودجوش فرهنگی و باز شدن آغوش دولت به روي فرزندان انقلاب، وظيفه نهاد‎هاي دولتي چيست؟

يکي از ويژگي‎‎هاي اصلي رشد و توسعه مجموعه‎‎هاي خودجوش فرهنگي، توجه ويژه به اقتصاد فرهنگ از نوع مردمي است که به نهاد‎هاي دولتي وابسته نباشند. اگر وابسته نبودن به نهاد‎هاي دولتي با رويکرد نظارت‌محور و هدايت‌محور توسط نهاد‎هاي فرهنگي دولت همراه شود، طبیعتاً اتفاق مبارکي در اين زمينه رخ خواهد داد. بايد به اين نکته توجه داشت که هرگونه ورود مستقيم دولت به حوزه فرهنگ به‎عنوان رقيب، موجب ايجاد رقابتي ناعادلانه در اين حوزه شده و انگيزه‎‎هاي مجموعه‎‎هاي خودجوش مردمي را از بين مي‎برد.

Ofogh-No-.S

 

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما