حجت‌الاسلام زائری: مطالعۀ هدفمند به‌عنوان یک قاعدۀ عقلی پذیرفته است
سومین نشست مؤسسه مسیر با عنوان رونمایی از «کتاب سیرهای مطالعاتی مسیر3» با حضور حجت‌الاسلام زائری در سال یاس نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد...

از سلسله نشست‌های محتوایی سالن یاس، سومین نشست مؤسسه مسیر با عنوان رونمایی از «کتاب سیرهای مطالعاتی مسیر۳» با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، سید احمد موسوی صمدی، مدیر مؤسسه مسیر و حسن حسین نیکو، مسئول کارگروه سیر مطالعاتی برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت‌الایلام زائری گفت: به دو دلیل، مطالعۀ هدفمند به‌عنوان یک قاعدۀ عقلی پذیرفته است. اول اینکه فرصت‌ها اندک است و دلیل دیگر این است که منابع روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

ایشان افزود: مخاطبانی وجود دارد که با مطالعۀ کتاب آشنا هستند؛ ولی آنچنان متخصص نیستند، این نوع از مخاطبان نیاز دارند که کارشناسانی در تشخیص به آنها کمک کنند که این کار ارزشمندی است و در همه جای دنیا اینگونه است که افرادی که چهرۀ برجسته‌ای هستند، آثاری را برای این نوع از مخاطبان مشخص می‌کنند.

مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه ادامه داد: اقدامی که مؤسسۀ مسیر انجام داده است، نقاط قوتی دارد؛ اما نقاط ضعفی هم وجود دارد از جمله اینکه، سیر عرضۀ کتاب یکدست و واحد نیست، در کنار آثار فارسی آثار عربی وجود دارد و گاهی کتاب‌ها در دسترس نیستند و چاپ نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام زائری دیگر نقطه ضعف این سیرها را نبود آموزش مهارت و اندیشیدن دانست. عالمان و چهره‌های برجسته‌ یک ساختار فکری مشخص و روشنی دارند که این کارگروه سیرمطالعاتی باید در این زمینه فعالیت کامل‌تری داشته باشد.

💥حسن حسینی نیکو، مؤلف کتاب، نیز در ادامه افزود: یکی از تفاوت‌های سیرهای مطالعاتی مؤسسۀ مسیر با سیرهای مطالعاتی مشابه خود تأکید بر استاد محوری بوده است. هرکدام از افراد پیشنهاد دهنده دارای ساختار فکری متفاوتی بوده‌اند، اما موضوعات یکسان است و این کمک می‌کند که از زوایای مختلفی به موضوعات نگاه شود. هدف آیندۀ ‌ما بر این است که در فضای مجازی که تعامل بیشتر است این سیرهای مطالعاتی‌ را پیشنهاد کنیم.

photo_2016-05-25_11-06-22

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما