نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه‌ای مسیر
موسسه مسیر در ادامه طراحی «مجموعه درسنامه‌های تخصصی سواد رسانه‌ای با رویکردی متفاوت» و بر مبنای تجربه برگزاری کارگاه‌های متعدد سواد رسانه‌ای، برای طیف وسیع و متنوعی از مخاطبان، اقدام به طراحی و اجرای «نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه‌ای» نمود...

موسسه مسیر در ادامه طراحی «مجموعه درسنامه‌های تخصصی سواد رسانه‌ای با رویکردی متفاوت» و بر مبنای تجربه برگزاری کارگاه‌های متعدد سواد رسانه‌ای، برای طیف وسیع و متنوعی از مخاطبان، اقدام به طراحی و اجرای «نخستین دوره تربیت مربی سواد رسانه‌ای» نمود.

طراحی و برگزاری سلسله کارگاه‌های آموزشی «سفر»، با پشتوانه تجربه کارگاه‌های برگزار شده و درسنامه‌های تدوین شده، گامی دیگر در راستای ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در کشور می‌باشد. اولین جلسه از سطح ۱ این سلسله کارگاه‌ها دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۵، در محل «موسسه مسیر» برگزار گردید.

کارگروه سواد رسانه‌ای موسسه مسیر این بار، با هدف تربیت مربی سواد رسانه‌ای و با تمرکز بر دو محور ارتقای دانش و مهارت‌های تدریس تلاش نموده است تا با گزینش از بین داوطلبان و متقاضیان حضور در این دوره آموزشی، مربیان و مدرسانی توانمند و خلاق تربیت نماید. این دوره شامل ۹ جلسه ۳ ساعته آموزشی می‌باشد که بخشی از آن به مباحث دانشی لازم برای آموزش سواد رسانه‌ای و بخشی نیز به تقویت مهارت‌های مورد نیاز جهت تعلیم و تدریس این موضوع، می‌پردازد.

در جلسه نخست و در بخش آغازین کارگاه، جناب آقای موسوی صمدی، به بیان و تحلیل انواع مخاطب، نحوه مدیریت بحران در ارائه‌های کارگاهی و بیان ۱۰ قانون طلایی شیوه‌های ارتباط مؤثر و فن بیان پرداختند. در ادامه سرکار خانم حسینی کارشناس‌ارشد روانشناسی و علوم تربیتی، که سابقه‌ی تدریس کارگاه‌های تربیت مربی فبک (فلسفه برای کودکان) و سواد رسانه‌ای را در پیشینه علمی خود دارند، به تبیین نظریات رشد پرداختند.

همچنین در قسمت دوم کارگاه جوانب مختلف موضوع «رشد» را ذیل سه عنوان کلیات، مفهوم و مراحل، بیان نموده و در پایان به تشریح پیوند میان نظریات رشد و ظرفیت بهره‌گیری برای آموزش تأثیرگذارتر سواد رسانه‌ای پرداختند. جلسات آتی کارگاه‌ با رویکرد آموزشی- تعاملی ادامه خواهد یافت و در پایان دوره به شرکت‌کنندگان، گواهی شرکت در دوره، اعطا خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام در دوره‌های بعدی مؤسسه مسیر با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۷۵۸۱۳۴ و ۰۹۳۷۱۱۲۰۰۳۵ تماس حاصل نموده و یا با حساب کاربری تلگرام مؤسسه به نشانی @masiradmin ارتباط برقرار کنید. در آینده نزدیک، اطلاعات بیشتری در خصوص کارگاه‌های «سفر» و همچنین برگزاری اولین اردوی تخصصی سواد رسانه‌ای کشور توسط موسسه «مسیر» منتشر خواهد شد.

13950422

IMG_20160712_175712

دیدگاه شما

نام:

پست الکترونیک:

متن:

با ما همراه شوید
.
عضویت در سامانه ها
اگر فقط تمایل به پیگیری فعالیت های ما از طریق رایانامه و پیامک دارید، این قسمت را تکمیل نمایید.

بــهــبــود رونـــد هــا
مدیریت نشر و توزیع محصولات با توجه به ذائقه و نیاز شما از اهداف موسسه مسیر است، اگر تمایل دارید با تکمیل این قسمت به ما در انجام هرچه بهتر این کار یاری دهید.
از کدام محصولات ما استفاده کرده اید؟
کتاب مسیرکتاب مسیر2فلش کارت های مسیرپرونده های راهبردیحلقه های تجربهداده نماکلیپ های تصویریمستند های صوتی
کدام محصول آینده موسسه مسیر مورد نیاز شماست؟
سایت سیر های مطالعاتیمجله راهبردی
چه پیشنهاداتی برای محصولات و روند موسسه مسیر دارید؟

عضویت در سامانه ها

ثبت اطلاعات یا درخواست همکاری با موسسه مسیر

می خواهم با شما همکار شوم
با ما همکار شوید
.
اطلاعات شخصی
وضعیت تأهل: متأهلمجرد

اطلاعات تماس

اطلاعات تحصیلی

ســوابــق فعالیت‌ها

ثبت پیشنهاد همکاری
تماس با ما

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما